ویژگی های VirtualBox - آرمان شبکه پارسه .::. Ideal Parseh Network

ویژگی های VirtualBox
یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 23:22 برای نظر دادن اولین باش!
.ویژگی های VirtualBox
برخی از ویژگی های مهم نرم افزار VirtualBox عبارتند از:
1- قابلیت جابجایی: VirtualBox قابلیت جابجایی بسیار زیادی دارد. این نرم افزار بر روی طیف وسیعی از پلتفرم ها وجود دارد و قابلیت های آن در هر یک از این پلتفرم ها یکسان است. VirtualBox از فرمت فایل و image یکسان برای همه ماشین های مجازی بر روی تمام پلتفرم ها استفاده می کند. بنابراین، ماشین مجازی ساخته شده بر روی یک پلتفرم می تواند به راحتی به یک پلتفرم دیگر منتقل شود. علاوه بر این، VirtualBox از فرمت فایل (OVF: Open Virtualization Format) پشتیبانی می کند که امکان وارد کردن یا import و خارج کردن یا export ماشین مجازی را به ما می دهد.
2- قابلیت اجرا بر روی سخت افزار خام: VirtualBox را می توان بر روی یک CPU که عملیات مجازی سازی ساخت افزاری را پشتیبانی نمیکند، مورد استفاده قرار داد. همانند: Intel VT-x یا AMD-V
3- موارد اضافه مرتبط با Guest : همانطور که قبلاً نیز بیان شد، این نرم افزارها در داخل Guest OS نصب می شود و قابلیت های پیشرفته ای همانند فولدرهای به اشتراک گذشته شده، پنجره های یکپارچه و مجازی سازی سه بعدی را در اختیار ما می گذارد.
4- گروه بندی ماشین های مجازی: VirtualBox امکان ساخت گروهی از ماشین های مجازی را فراهم کرده و همه انها را به صورت یک موجودیت واحد نمایش می دهد. می توان عملیات متفاوتی را نظیر start، stop، pause، restart و موارد دیگر را بر روی این گروه انجام داد.
5- تصویر لحظه ای (snapsot) VirtualBox: به ما این امکان را می دهد تا بتوانیم از Guest OS تصاویر لحظه ای یا Snapshot تهیه کنیم. این کار باعث میشود تا وضعیت جاری Guest OS ضبط شده و بر روی دیسک ذخیره شود. همچنین به عقب برگشتن و بازگردانی پیکربندی قبلی نیز از مزایای این ویژگی خواهد بود.
Prev Next
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.