وبلاگ - آرمان شبکه پارسه .::. Ideal Parseh Network

 • کاربران ONVIF
  جمعه, 30 فروردين 1398 15:26
   ویژگیهای کلی ONVIF
  ONVIF از طیف وسیعی از قابلیتها پشتیبانی می کند. ویژگیهای مختلفی تحت استاندارد ONVIF می توانند اجرا شوند که نمونه آنها در دستگاههای ورودی و خروجی هشدار، کنترل PTZ، ضبط، تحلیلگر ویدئویی و .. قابل مشاهده است. دو کار اصلی که ONVIF میسر می نماید به تصویر برداری و ارتباط بر می گردد و اجازه تنظیم هزاران ویژگی در ویدئوها و دوربینهای مدار بسته را بدون توجه به برند تولیدی به کاربران خواهد داد.... در ادامه مطلب با ما همراه باشید..

 • API
  جمعه, 30 فروردين 1398 14:45
   تعریفی کوتاه از API : این عبارت مخفف " رابط برنامه نویسی نرم افزار" است که شامل مجموعه ای خاص از قوانین(بعبارت بهتر کد) می باشد که برنامه های نرم افزاری بوسیله آنها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

 • ONVIF
  جمعه, 30 فروردين 1398 14:36
   پروسه تجمیع بین سیستم دوربینهای مداربسته تحت شبکه و VMS ها زمانبر و هزینه بر خواهد بود. در بخشی از بازار جزیره ای، مثل بازار سیستمهای نظارت تصویری با وجود صدها شرکت مشغول به کار، تمرکز منطقه ای برای کسب یک اشتراک اشتباه بنظر می آید. برای بسیاری از شرکتهای بزرگ تولید کننده VMS، بروز ماندن بر اساس قوانین ONVIF و حفظ مداوم یکپارچگی سخت خواهد بود. از طرفی هم عدم پذیرش سازندگان نوپای دوربین مداربسته هم می تواند مشکل دیگری باشد.

 • فشرده سازی تصاویر در سامانه های نظارت تصویری
  چهارشنبه, 28 فروردين 1398 00:47
  فشرده سازی تصاویر در سامانه های نظارت تصویری از اهمیت و جایگاه بسیار بالایی برخوردار است. زیرا همان طور که می دانیم با فشرده تر شدن حجم اطلاعات استخراج شده، دو مزیت نصیب بهره برداران از تصاویر می شود.
  اول اینکه تصاویر پهنای باند کمتری را اشغال می کنند. این بدان معنی است که تجهیزات مورد استفاده در زیرساخت شبکه به مراتب سبک تر و کم هزینه تر می گردند، اما از همه مهم تر انتقال اطلاعات در فضاهای تبادل هزینه بر است.ادامه مطلب در..
 • برد پلاک خوانی دوربین های مداربسته
  جمعه, 23 فروردين 1398 19:39
  برد پلاک خوانی دوربین های مداربسته
  برد پلاک خوانی دوربین های مداربسته میتواند فاکتوری مهم برای بررسی دقت دوربین باشد!
  برای انتخاب دوربین مداربسته در بسیاری از مکان ها لازم است به مقایسه برد پلاک خوانی دوربین های مدار بسته پرداخته و هر کدام که مناسب تر بود را انتخاب نمایید.
  اما مساله اینجاست که برد پلاک خوانی آن ها معمولا به سادگی در دسترس نمی باشد و برای دستیابی به آن باید محاسبات خاصی حتما صورت گیرد..
 • روش کار دوربین مداربسته روز و شب تحت شبکه
  جمعه, 23 فروردين 1398 18:56
  روش کار دوربین مداربسته روز و شب تحت شبکه
  اگر قصد خرید دوربین مداربسته تحت شبکه دارید باید اطلاعاتی در زمینه این دوربین ها و چگونگی کارکرد آن ها داشته باشید. دوربین ها معمولا در روز و شب عملکرد متفاوتی دارند به همین دلیل است که دوربین های مدار بسته باید دارای قابلیت روز و شب باشند. در ادامه این قابلیت را بیشتر توضیح خواهیم داد. یکی دیگر از قابلیت هایی که هر دوربین مداربسته ای باید داشته باشد، فناوری بهینه سازی پایه ای تصویر است.
  معمولا عملکرد دوربین های مدار بسته در روز و شب به این صورت است که تصاویر ضبط شده در روز رنگی و تصاویر ضبط شده در شب سیاه و سفید هستند. که علت آن نبود نور کافی در شب می باشد.
 • قالب دوربین مداربسته
  جمعه, 23 فروردين 1398 16:46
  قالب دوربین مداربسته چیست؟
  قالب دوربین، در واقع وظیفه دارد شکل دوربین ها را توصیف کند حالا این دوربین ها چه از نوع دوربین های گرد باشد چه دوربین های مخفی کوچک. قالب های دوربین کاملا متفاوت هستند و قالب های متفاوتی برای مکان های مختلف وجود دارد که شما بر اساس مکان و کاربردی که به آن احتیاج دارید می توانید یکی از این قالب ها را انتخاب کنید.
  انواع دوربین
  در واقع قالب دوربین هایی که وظیفه نظارت را دارند نشان دهنده این است که برای چه موقعیت و مکانی مناسب هستند به این خاطر که هر دوربینی اندازه مخصوص به خودش را دارد.

 • تجهیزات مورد نیاز برای جمع کردن یک سیستم دوربین مدار بسته
  جمعه, 23 فروردين 1398 16:36
  تجهیزات مورد نیاز برای جمع کردن یک سیستم دوربین مدار بسته به زبان ساده در سایت آرمان شبکه پارسه!
  سیستم های دوربین های مدار بسته امروزه برای بالا بردن ضریب امنیت تقریبا در اکثر مکان های عمومی و حتی خصوصی به کار می روند.‌ این سیستم ها انواع مختلفی دارند و بر اساس نوع کاربرد و محل مورد نظر و میزان حساسیت مورد مذکور برای هر مکانی نوع خاصی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
  به طور کلی دو دسته سیستم دوربین مداربسته آنالوگ و شبکه مورد استفاده هستند که برای جمع آوری و راه اندازی هر یک به تجهیزات خاصی نیاز می باشد.

 • استفاده از دوربین مداربسته بی سیم
  یکشنبه, 18 فروردين 1398 21:46
  دوربین مداربسته وایرلس یا بی سیم یک نمونه از دوربین مداربسته می باشد که سیگنال های صوتی و ویدیویی را از طریق امواج رادیویی انتقال می دهد. در واقع دوربین مدار بسته بی سیم، تصاویر را ثبت کرده و با استفاده از امواج رادیویی، آن ها را به دستگاه گیرنده یا سرور مرکزی می فرستد. این نوع از دوربین مداربسته به سیم و کابل کشی نیاز ندارد. دوربین های مداربسته بی سیم امروزه بسیار محبوب و پرکاربرد شده اند.
 • دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال
  یکشنبه, 18 فروردين 1398 21:39
  دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال:
  انتقال صدا و تصویر در دوربین های مداربسته بی سیم دیجیتال، از طریق بسته های دیجیتالی کدگذاری شده که با پهنای باند اینترنت منتقل می شوند انجام می گیرد.
   در ادامه مطلب با مزایای دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال همراه ما باشید..