وبلاگ - آرمان شبکه پارسه .::. Ideal Parseh Network

 • سنجش سرعت مبتنی بر پردازش تصویر
  چهارشنبه, 22 اسفند 1397 00:04
  سامانه سنجش سرعت مبتنی بر پردازش تصویر:
  یکی از مدرن ترین روش های سنجش سرعت خودرو ها در اتوبان ها استفاده از قابلیت پردازش تصویر می باشد در روش سنجش سرعت با استفاده از پردازش تصویر ، تصویر خودرو ها با استفاده از یک یا چند دوربین مدار بسته ثبت می شود و سرعت خودرو ها پس از پردازش تصاویر دوربین ها محاسبه می شود.

   

 • سنجش تصویر راداری و مغناطیسی
  سه شنبه, 21 اسفند 1397 23:53
  سامانه های سنجش تصویر راداری:
  در سامانه سرعت سنج راداری یک رادار خودرو را تشخیص داده و سرعت آن را اندازه گیری می کند . مشکل این روش این است که راننده به آسانی می تواند رادار را شناسایی کرده و در محدوده ی آن سرعت خودرو را کاهش دهد و بدین ترتیب تخلف از دید دوربین مدار بسته ثبت سرعت پنهان می ماند. از سوی دیگر اگر چندین خودروی مختلف بصورت همزمان از جلوی رادار عبور نمایند ادامه مطلب ...
 • سنجش سرعت استقراری
  سه شنبه, 21 اسفند 1397 23:36
   دوربین سنجش سرعت اتومبیل را می توان به دو نوع تاکتیکی و استقراری تقسیم می کنند:
  در سامانه سرعت سنج تاکتیکی ، سنجش سرعت خودروها توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی بصورت پرتابل انجام می شود. ماموران در محل های مختلف اتوبان یا بزرگراهها با دوربین های کنترل سرعت می ایستند و سرعت خودرو ها را اندازه می گیرند. مزیت سنجش تاکتیکی شامل مصرف انرژی کم و قابل حمل بودن دوربین سرعت سنج می باشد. این سیستم به سامانه لیدار هم معروف است بر اساس تابش و باز تابش پرتو لیزر برای سنجش سرعت خودرو ها کار می کند. نحوه عملکرد سیستم به گونه ای است که کاربر با استفاده از چشمی دوربین سرعت سنجش ITS ، خودرو مورد نظر را هدفگیری می کند ، سپس با فشردن دکمه دوربین ، سیستم چند پرتو لیزر به سمت خودرو می تاباند و پس از بازتابش پرتو از خودرو و بر اساس اختلاف زمانی بین آنها سرعت خودرو را محاسبه می کند.

   

 • سنجش سرعت تاکتیکی
  سه شنبه, 21 اسفند 1397 23:26
   دوربین سنجش سرعت اتومبیل را می توان به دو نوع تاکتیکی و استقراری تقسیم می کنند:
  در سامانه سرعت سنج تاکتیکی ، سنجش سرعت خودروها توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی بصورت پرتابل انجام می شود. ماموران در محل های مختلف اتوبان یا بزرگراهها با دوربین های کنترل سرعت می ایستند و سرعت خودرو ها را اندازه می گیرند. مزیت سنجش تاکتیکی شامل مصرف انرژی کم و قابل حمل بودن دوربین سرعت سنج می باشد. این سیستم به سامانه لیدار هم معروف است بر اساس تابش و باز تابش پرتو لیزر برای سنجش سرعت خودرو ها کار می کند.

   

 • دوربین سرعت سنج
  سه شنبه, 21 اسفند 1397 23:12
  بیش از سه دهه است که از دوربین های ثبت سرعت در بزرگراهها و اتوبان ها برای سنجیدن سرعت خودرو ها و ثبت پلاک خودرو های متخلف استفاده می شود. طبق آمار ارائه شده سالانه در ایران سرعت غیر مجاز به عنوان دومین عامل در بروز سوانح رانندگی منجر به فوت در بزرگراههای ایران معرفی می شود. این موضوع متولیان امر را به این امر واداشت تا برای آن یک راه حل بیاندیشند، بهترین راه حل کنترل محسوس یا نامحسوس سرعت خودرو ها توسط دوربین های کنترل سرعت خودرو ( Intelligent Transportation System ) می باشد.در ادامه با ما همراه باشید...

   

 • سیستم مدیریت یکپارچه VMS در فرودگاه
  شنبه, 18 اسفند 1397 22:38
  سیستم های امنیتی مختلف از جمله نظارت تصویری توسط سیستم مدیریت VMS فرودگاه بصورت یکپارچه مدیریت می شوند، این مهم به کاربران اجازه می دهد تا جهت مدیریت و استفاده از تصویر دوربین های مدار بسته فرودگاه، فقط با یک سیستم سر و کار داشته باشند. به عنوان مثال یک راهکار حفاظت پیرامونی مناسب از فرودگاه، موتورها، هواپیماها و سایر زیر ساخت های حساس را در شرایط آب و هوایی مختلف حفاظت کند و خیال مدیران و دولتها را راحت کند.
  از سوی دیگر، امنیت در محوطه های ممنوعه فرودگاه مانند پارکینگ ، گاراژ و مناطق ممنوعه دیگر توسط دوربین های مدار بسته برقرار می شود. در پارکینگ ها، دوربین های آی پی همواره در حال تجزیه و تحلیل خودرو های وارد شده هستند و در صورت تشخیص هر خطری، آلارم ارسال می کنند، برخی از این موارد عباتند از..ادامه مطلب..

   

   

 • دوربین های مدار بسته و افزایش امنیت در فرودگاهها
  شنبه, 18 اسفند 1397 22:26
  صنعت حمل و نقل هوایی در سال ۱۹۱۴ از یک مسافر تجاری شروع شد و تا امروز به چیزی در حدود ۱۰۰۰۰۰ پرواز روزانه رسیده است. به گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ( یاتا)، درآمد این صنعت تنها در سال ۲۰۱۷ به ۳٫۷ میلیارد دلار می رسد. اما تنها مسافران نیستند که از این صنعت استفاده می کنند، درآمد روزانه این صنعت تنها از جابجایی کالا، به بیش از ۱۸٫۶ میلیارد دلار می رسد. میزان درآمد این صنعت به اندازه ایست، که به تنهایی یک سوم از میزان تجارت جهانی را به خود اختصاص می دهد، از سویی دیگر این صنعت بیش از ۶۳ میلیون شغل ایجاد کرده است، که سالانه حدود ۲٫۲ تریلیون دلار درآمد از این راه کسب می کنند، به گفته یاتا، در حدود ۳٫۵ درصد از اقتصاد جهانی به حمل و نقل هوایی وابسته است.ادامه مطلب..

   

 • اس‌ون شبکه بی سیم و مدیریت ترافیک
  دوشنبه, 13 اسفند 1397 14:15
  معرفی اس‌ون، شبکه های سیم امن
  با ادغام آخرین نوآوری های فن آوری بی سیم و شبکه های پیشرفته هوشمند، سیستم اس‌ون سطح بالایی از مدیریت ترافیک و کنترل سرعت را فراهم آورده است تا به راحتی چالش های سرویس‌های نظارت تصویری، پشت سر گذاشته شوند.
  با مدیریت گرانولی شبکه، امکان تخصیص پهنای باند و ترافیک به صورت هوشمند فراهم می آید.

   

 • تجهیزات شبکه های نظارت تصویری
  دوشنبه, 13 اسفند 1397 13:10
  تجهیزات شبکه های نظارت تصویری قابل نصب در فضای آزاد باید از قابلیت های زیر برخوردار باشند:
  • در برابر شوک و لرزش آزمایش شده باشند
  • در محدوده دمایی بالایی کار کنند
  • به حداقل گرمایش یا سرمایش نیاز داشته باشند
  • از حداقل قطعات متحرک برخوردار باشند
  • تحت جریان مستقیم کار کنند

   

 • مدیریت شبکه نظارت تصویری
  دوشنبه, 13 اسفند 1397 13:01
  اگرچه ابزار مدیریتی سیستمهای بی سیم با سیستم های سیمی مشابه است، اما در سیستم های بی سیم این امر پیچیدگی سیستم های سیمی را ندارد.
  امروزه مدیریت پیشرفته سیستم های بی سیم در لایه سوم پروتوکل آی پی/ تی سی پی که از سیستم گرانولی پشتیبانی می¬کند، در شرایط زیر امکان پذیر است :ادامه مطلب...