مزایای و معایب دوربین مداربسته آنالوگ - آرمان شبکه پارسه .::. Ideal Parseh Network

مزایای و معایب دوربین مداربسته آنالوگ
یکشنبه, 18 فروردين 1398 21:12 برای نظر دادن اولین باش!
دوربین مداربسته وایرلس یا بی سیم یک نمونه از دوربین مداربسته می باشد که سیگنال های صوتی و ویدیویی را از طریق امواج رادیویی انتقال می دهد. در واقع دوربین مدار بسته بی سیم، تصاویر را ثبت کرده و با استفاده از امواج رادیویی، آن ها را به دستگاه گیرنده یا سرور مرکزی می فرستد. این نوع از دوربین مداربسته به سیم و کابل کشی نیاز ندارد. دوربین های مداربسته بی سیم امروزه بسیار محبوب و پرکاربرد شده اند.
مزایای دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ
امکان استفاده از چند دستگاه گیرنده برای هر دوربین: سیگنالی که از هر دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ فرستاده می شود، می تواند توسط تعداد زیادی از دستگاه های گیرنده که در محل های مختلفی قرار گرفته اند، دریافت و نمایش داده شود.
• صرفه اقتصادی: هزینه این نوع از دوربین های مداربسته، ارزان تر از نوع دیجیتال است.
معایب دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ
عدم وجود نشانگر قدرت سیگنال: این نوع از دوربین های مداربسته هیچ نشانگری برای نشان دادن قدرت سیگنال ندارند. (نمونه این علامت، نشانگر قدرت سیگنال در تلفن های همراه است)
• امکان تداخل امواج : فرکانس ارسالی از دوربین مداربسته آنالوگ، با فرکانس های دستگاه هایی مثل مایکروویو، تلفن های بی سیم و کنسول های بازی تداخل پیدا می کند.
• ارتباط یک طرفه: در این نوع از دوربین های مداربسته، دوربین سیگنال ها را به دستگاه گیرنده یا سرور مرکزی می فرستد، ولی امکان ارسال سیگنال از دستگاه گیرنده به دوربین مداربسته آنالوگ وجود ندارد.
• امکان دریافت امواج توسط سایر دستگاه ها: به دلیل آن که فرکانس دوربین مدربسته بی سیم آنالوگ با سایر دستگاه ها مشابه است، امکان دریافت سیگنال های آن توسط گیرنده های دستگاه های دیگر وجود دارد.
Prev Next
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.