اجزاء تشکیل دهنده کابل شبکه زوج تابیده شده - آرمان شبکه پارسه .::. Ideal Parseh Network

اجزاء تشکیل دهنده کابل شبکه زوج تابیده شده
شنبه, 04 خرداد 1398 11:49 برای نظر دادن اولین باش!
اجزاء تشکیل دهنده کابل شبکه زوج تابیده شده:
با توجه به نوع و جنس کابل شبکه، اجزای تشکیل دهنده آن‌ها نیز فرق دارد؛ اما اجزای زیر به صورت کلی در تمام کابل های شبکه یکسان می‌باشند.
روکش لایه ی بیرونی کابل شبکه:
این روکش از هرگونه ضربه، قطعی و پوسیدگی زوج های تابیده‌شده جلوگیری میکند و باعث محافظت از کابل می‌شود، روکش های کابل شبکه معمولا از دو نوع جنس PVC یا LSZH می‌باشد.
Cross-Web یا پلاستیک تفکیک کننده زوج ها:
این پلاستیک به صورتی در مرکز چهار زوج کابل شبکه قرار گرفته است که هر زوج از زوج دیگری کاملاً تفکیک شود و از ایجاد هرگونه نویز توسط زوج‌های کابل شبکه بر روی یکدیگر جلوگیری می‌کند. Cross-Web در کابل های شبکه cat5e به بعد در داخل کابل شبکه تعبیه شده‌اند.
زوج های تابیده‌شده:
این رشته سیم‌ها 8 عدد می‌باشند که 4 زوج تابیده‌شده را تشکیل می‌دهند که وظیفه ارسال و دریافت اطلاعات را بر عهده دارند. این 4 زوج کابل شبکه از 4 رنگ اصلی و 4 رنگ فرعی تشکیل شده‌اند. رنگ های اصلی شامل سبز، آبی، قهوه ای و نارنجی، و رنگ های فرعی ترکیبی از رنگ سفید و رنگهای اصلی می‌باشند، یعنی: سفید نارنجی، سفید قهوه ای، سفید آبی و سفید سبز که رنگ های یکسان دو به دو به هم تابیده شده‌اند. دلیل تابیده شده زوج به دور یکدیگر، حذف و جلوگیری از تأثیر نویز بر انتقال داده هاست.
شیلد و فویل
اصلی‌ترین وظایف شیلد و فویل در کابل شبکه، دفع نویز و نوسانات الکتریکی اضافی می باشد.
ممکن است برخی از کابل ها دارای یک اتصال به زمین، یک نخ کشش و یک لایه پلاستیکی بین فویل (شیلد) و زوج ها باشند.

Prev Next
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.