کابل شبکه از لحاظ جنس رسانا - آرمان شبکه پارسه .::. Ideal Parseh Network

کابل شبکه از لحاظ جنس رسانا
پنج شنبه, 02 خرداد 1398 09:34 برای نظر دادن اولین باش!
انواع کابل شبکه از لحاظ جنس رسانا:
کابل LAN بر حسب نوع رسانای به کار رفته در مغزی سیم ها به چند دسته تقسیم می‌شود. منظور از این رسانا‌ها فویل یا شیلد به کار رفته در کابل شبکه نیست بلکه منظور رسانایی است که در سیم های هر زوج استفاده شده است. کابل های شبکه از لحاظ جنس سیم به چند دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه هر کدام از آن ها را شرح خواهیم داد:
کابل های شبکه تمام مسی (BC یا CCC): در کابل های شبکه تمام مسی جنس تمام سیم ها از مس است. BC مخفف Bare Copper و به معنای مس بدون پوشش یا عریان هست. این کابل ها از سرعت بالایی برخوردارند، انعطاف بالایی دارند، خورده نمی‌شوند و می‌توانند از قابلیت PoE پشتیبانی کنند. همچنین این نوع کابل از ایمنی بالایی برخوردار است زیرا گرمای زیادی تولید نمی‌کند. به این نوع کابل ها کابل های CCC یا Copper Clad Copper نیز گفته می‌شود که به معنی مس با روکش مس یا به عبارتی تمام مس است.
کابل های شبکه CCA :CCA مخفف عبارت Copper Clad Aluminum و به معنی آلومینیوم با روکش مس است. مغزی این سیم ها از جنس آلومینیوم است که با یک لایه از مس پوشیده است. این کابل ها از کیفیت پایین تری نسبت به کابل های تمام مسی برخوردارند و برعکس آن ها انعطاف لازم را ندارند، خورده می‌شوند و قابلیت PoE را پشتیبانی نمی‌کنند. با این که کابل شبکه CCA ارزان هستند اما استفاده از آن ها در شبکه چندان توصیه نمی‌شود.
کابل های شبکه CCS :CCS مخفف عبارت Copper Clad Steel و به معنی فولاد با روکش مس است. مغزی این سیم ها از جنس فولاد بوده و با یک لایه از جنس مس پوشیده است. این کابل ها حتی از کابل های CCA هم کیفیت پایین تری دارند و به ندرت به عنوان کابل شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

Prev Next
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.