کابل شبکه TP از لحاظ مقاومت در برابر نویز - آرمان شبکه پارسه .::. Ideal Parseh Network

کابل شبکه TP از لحاظ مقاومت در برابر نویز
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 21:43 برای نظر دادن اولین باش!
انواع کابل شبکه TP از لحاظ مقاومت در برابر نویز:
کابل های کنونی Twisted-Pair از لحاظ ساختار به دو دسته کلی UTP و STP دسته بندی می‌شوند. کابل های شبکه STP یا شیلددار کابل هایی هستند که به منظور کاهش تداخل الکترومغناطیسی (EMI) یا همان نویز، در آن ها از شیلد استفاده شده می‌شود. کابل های twisted-Pair کنونی از 4 زوج تابیده‌شده تشکیل شده‌اند. کابل های شبکه STP خود بر اساس نوع شیلد به کار رفته به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.
کابل های شبکه UTP و انواع مختلف کابل های STP :

کابل های شبکه UTP: کابل هایی که در آن ها از هیچ گونه شیلد یا فویلی استفاده نشده است.
کابل های شبکه STP: در این کابل ها به دور هر کدام از زوج ها یک شیلد قرار دارد. این شیلد معمولاً از یک شیلد بافته شده بسیار نازک (Braid Screen) تشکیل شده است.
کابل های شبکه FTP یا F/UTP: در این نوع کابل شبکه به دور همه زوج ها یک فویل کلی پیچیده شده ولی به دور تک تک زوج ها شیلد یا فویلی وجود ندارد.
کابل های شبکه S/UTP: کابل هایی که یک شیلد Braid Screen یا بافته‌شده کلی دور همه زوج ها پیچیده شده است ولی به دور تک تک زوج ها شیلد یا فویلی وجود ندارد.
کابل های شبکه SF/UTP: کابل هایی که دور چهار زوج آن هم شیلد Braid Screen و هم فویل وجود دارد ولی به دور تک تک زوج ها شیلد یا فویلی وجود ندارد.
کابل های شبکه U/UTP: همان کابل های شبکه UTP هستند که هیچ شیلد یا فویلی ندارند.
کابل های شبکه S/FTP: کابل هایی که یک شیلد Braid Screen کلی دور همه زوج ها پیچیده شده و یک فویل دور هر یک از زوج ها را پوشانده است.
کابل های شبکه F/FTP: کابل هایی که دور هر زوج تابیده‌شده آن و همچنین دور تمام زوج ها فویل پیچیده شده است.
کابل های شبکه U/FTP: کابل هایی که دور هر زوج تابیده شده آن یک فویل قرار دارد اما هیچ فویل یا شیلدی کلی تمام زوج ها را نپوشانده است.
Prev Next
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.